Blog

ReForum.eu Współpraca polsko-norweska: innowacje, infrastruktura, bezpieczeństwo

Tematem konferencji „ReForum.eu Współpraca polsko-norweska: innowacje, infrastruktura, bezpieczeństwo” jest współpraca między sektorowa w Polsce i Norwegii instytucji publicznych, firm oraz organizacji pozarządowych i około biznesowych w kluczowych projektach związanych z innowacjami, infrastrukturą i bezpieczeństwem.

troenderenergiJednym z kluczowych projektów w Norwegii jest prowadzony przez państwowe spółki Statkraft, TrønderEnergi i Nordic Wind Power wart 11 mld koron norweskich ( $ 1,3 mld USD, 1,6 mld Euro) projekt sześciu farm wiatrowych, które będą produkować 1000 MW do 2020 roku. Inwestycja będzie zlokalizowana w regionie Trønderlag i potencjalnie energię będzie można eksportować przez Norwegię, Szwecję, Danię do Niemiec i Polski.

Snilfjord

Farmy wiatrowe zostaną zbudowane na półwyspie Fosen, Snillfjord i wyspie Hitra oraz na obszarach przybrzeżnych Trondheim w jednym z najlepszych miejsc pod warunkiem produkcji wiatrowej w Europie.

vestas

Turbiny wiatrowe będą dostarczone do projektu przez duńską firmę Vestas. Vestas dostarczy 278 3,6 MW turbiny do projektu co będzie największym zamówieniem firmy w jej historii. Już w tym roku ruszają przetargi na budowę infrastruktury pod tą inwestycję, która ma zacząć być budowana przez duńską firmę Vestas za 2 lata.

Projekty wokół inwestycji rozpoczynają się już w drugim kwartale 2016 roku i jest to odpowiedni czas na rozpoznanie rynku dla Polskich firm zainteresowanych udziałem jako podwykonawcy dla skandynawskich potentatów.

BUWKonferencja ReForum.eu jest kolejnym etapem działań Pantarey promujących współpracę między firmami polskimi i norweskimi. 23-24 maja organizujemy konferencję Reforum.eu „Współpraca Polska-Norwegia: innowacje, infrastruktura, bezpieczeństwo”. Konferencja skierowana jest do norweskich i polskich firm z sektora budowlanego i energetycznego, szczególnie polskich firm zainteresowanych realizacją usług jako podwykonawcy dla norweskich firm w Norwegii.

Na pierwszym dniu konferencji omówimy kluczowe projekty w Norwegii w których mogą brać udział polskie firm a także możliwości wsparcia przez instytucje publiczne, firmy oraz organizacje otoczenia biznesowego.

Drugiego dnia konferencji będą towarzyszyć seminaria biznesowe między norweskimi firmami oraz polskimi w formie prezentacji polskich firm norweskim gościom.

Szczegóły są dostępne w aktualizowanym programie konferencji oraz w kontakcie z organizatorem Pantarey Fundacja: info@pantarey.org

Aktualny plan konferencji znajduje się na stronie:

www.reforum.eu

ReForum.eu

NorgePolonia