Projekty

 

RePoland

RePoland to uruchomiona przez Pantarey w 2015 roku szkoła języka norweskiego. Projekt powstał przede wszystkim z myślą o Polakach mieszkających w Norwegii.

Szkoła oferuje naukę języka na wszystkich poziomach (od A1 do C2 według klasyfikacji Rady Europy, w tym przygotowanie do norweskich testów językowych) w grupach z profesjonalnymi lektorami: absolwentami neofilologii i lingwistyki oraz native speakerami. Wykorzystuje do tego nowoczesne i proste w obsłudze narzędzia komunikacji internetowej, dzięki którym nauka języka staje się wygodna i efektywna.

Projekt ma na celu m.in. poprawę funkcjonowania Polonii w społeczeństwie norweskim. Co miesiąc w RePoland powstają nowe grupy studentów m.in. z Oslo, Lillehammer, Stavanger, Bergen, Ålesund, Trondheim, Tromsø, a także mniejszych miejscowości. W szkole uczą się również osoby z Polski, które mają zamiar wyjechać do Norwegii. Szkoła przygotowuje także do egzaminów państwowych Bergenstest we współpracy z Folkeuniversitetet

Strona szkoły: www.repoland.pl

 

Geopoliti.org

Geopoliti.org to portal internetowy wydawany przez Pantarey przeznaczony geopolityce, stosunkom międzynarodowym, polskiej polityce zagranicznej i dyplomacji. Na jego łamach publikowane są autorskie analizy, wywiady, recenzje, tłumaczenia, sprawozdania z wydarzeń, którym portal patronuje, oraz przegląd najważniejszych informacji ze świata.

Dziennikarze Geopoliti.org szczegółowo relacjonują cykliczną konferencję ReForum.eu, a także konferencje naukowe i debaty w różnych miastach Polski, przygotowując na ich podstawie materiały tekstowe, graficzne i audiowizualne. Portal jest także wykorzystywany do komunikacji między środowiskami lokalnymi w poszczególnych państwach i komunikacji eksperckiej między państwami a także aktywizację debaty publicznej. 

Redakcja Geopoliti.org organizuje na podstawie umów podpisanych z uczelniami praktyki dla studentów, w ramach których doskonalą oni swój warsztat dziennikarski. Studenci przeprowadzają wywiady, piszą relacje z konferencji i wydarzeń międzynarodowych uczą się jak tworzyć materiały public relations w międzynarodowym środowisku eksperckim i biznesowym. Portal posiada codziennie aktualizowane profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

Strona portalu: www.geopoliti.org

Profil na Facebooku: www.facebook.com/BiuletynGeopolityczny

Profil na Twitterze: www.twitter.com/Geopoliti_org
7

ReForum.eu to cyklicznie organizowana konferencja międzynarodowa – platforma spotkań nauki, analityki i biznesu w celu wypracowania wspólnych rozwiązań. Podczas wydarzenia poruszane są kwestie bezpieczeństwa i współpracy polsko-norweskiej, a także – w szerszej perspektywie – współpracy Norwegii z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. 

Pierwsza edycja ReForum.eu miała miejsce w grudniu 2016 roku na Uniwersytecie Gdańskim i była przeznaczona współpracy w sferze bezpieczeństwa, energetyki i technologii morskich. W konferencji wzięło udział szereg uznanych ekspertów z Polski i Norwegii, a także polskich przedsiębiorców prezentujących innowacyjne rozwiązania w danych dziedzinach.

Druga edycja konferencji ReForum.eu będzie miała miejsce w drugiej połowie 2017 roku w Krakowie. Będzie ona dotyczyła współpracy energetycznej Norwegii z państwami Grupy Wyszehradzkiej. W konferencji będą uczestniczyć eksperci z Norwegii, Polski, Czech i Węgier, którzy zaprezentują punkty widzenia każdego z tych krajów na poruszane zagadnienie na poziomie polityk państwowych, potrzeb i interesów poszczególnych krajów, możliwości i wyzwań biznesowych oraz rozwiązań technicznych w zakresie transportu i magazynowania gazu.

Poruszane zostaną też problemy technologiczne transportu i magazynowania gazu, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i polityk energetycznych potencjalnie zainteresowanych projektem państw oraz możliwości współpracy między poszczególnymi firmami.

Strona wydarzenia: www.reforum.eu

Byyg

Pantarey Bygg i Oslo 2016 to seminarium branży budowlanej B2B które  odbyło się 24 II 2016 r.  w Wydziale Promocji i Handlu Ambasady RP w Norwegii.

Na seminarium polskie firmy przedstawiły podwykonawstwo największych norweskich firm budowlanych w Norwegii. Wystąpiły firmy świadczące usługi rekrutacji i przygotowania pod względem norweskich uprawnień budowlanych pracowników oraz innych usług związanych z prowadzeniem firmy polskiej w Norwegii.

Po stronie norweskiej uczestniczyli przedstawiciele największych spółek norweskich z pierwszej 10 pod względem obrotów rocznych, takich jak: Skanska, Betonmast, Implenia, Hab Constructions a także deweloperzy, inwestorzy, agencje pracy, architekci oraz przedstawiciele firm informatycznych i szkoleniowych.

W 2017 roku planowane jest kolejne seminarium z cyklu tym razem Pantarey Bygg i Lillestrøm 2017 października w przeddzień największych targów budowlanych w Norwegii Bygg Reis Deg także w Lillestrøm.  

Strona wydarzenia: http://pantarey.org/?p=369

Strona projektu: www.renorge.pl

10

ReNorge w Warszawie 2016 to eksperckie seminarium polsko-norweskie nt. współpracy w energetyce odnawialnej które odbyło się 20 czerwca w 2016 roku w Warszawie. Pantarey i eksperci norwescy przeprowadzili seminarium dla przedstawicieli polskich firm zainteresowanych ekspansją na rynek norweski. 

Tym razem przedstawiliśmy polskim firmom w formie eksperckich prezentacji możliwości rozwoju na rynku norweskim w sektorze energetyki odnawialnej. Przedstawiciele firm mogli także dowiedzieć się o barierach wejścia, formach kontraktów i działalności gospodarczej a przede wszystkim co zrobić aby osiągnąć sukces w Norwegii.

Rynek energetyki odnawialnej w Norwegii jest bardzo atrakcyjny dla polskich firm technologicznych oraz usługowych mogących dostarczyć rozwiązania dla energetyki wodnej, wiatrowej i biogazowej. Inwestycje w największe lądowe farmy wiatrowej w zachodniej Norwegii, rozwijający się rynek na małe turbiny wodne oraz rozwój biogazowni w Norwegii to niektóre nisze dla polskich firm. Specjalistyczne szkolenie dotyczące wytrącania się energii w turbinach wiatrowych, systemu licencji, dofinansowania dla energetyki słonecznej oraz możliwości w energetyce wodnej przedstawił ekspert norweski z 50-letnim doświadczeniem w różnych firmach norweskich.

We wrześniu 2017 w Lillestrøm planowane jest kolejne seminarium ReNorge tym razem w Lillestrøm 2017  dotyczące możliwości współpracy z Norwegią dla polskich firm energii alternatywnej oraz wizyty studyjne w norweskich firmach energii alternatywnej. 

Strona wydarzenia: http://pantarey.org/?p=763

Strona projektu: www.renorge.pl

Translate »