NorgePolonia

IMG_7697

Program „NorgePolonia” skierowany jest do Polonii norweskiej oraz Norwegów zainteresowanych stałą współpracą z Pantarey w celu podtrzymania łączności z Polską.

Program „NorgePolonia”realizowany jest w Norwegii i składa się z 2 projektów RePoland i ReNorge.

W ramach działań programu fundacja przeprowadziła w latach 2014-2015  szereg misji studyjnych w Norwegii. W latach 2015-2016 wprowadzono projekt nauki języka norweskiego RePoland dla Polaków mieszkających w Norwegii oraz projekt ReNorge którego celem jest wsparcie eksportu produktów i usług firm polskich.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom Polaków w Norwegii stworzyliśmy kursy nauki języka norweskiego na wysokim poziomie i w atrakcyjnej cenie dla Polonii norweskiej.

Projekt ReNorge skierowany jest dla mikro, małych i średnich firm zainteresowanych wprowadzeniem swoich produktów i usług na rynek norweski. Fundacja realizuje usługi dla polskich firm w ramach strategii S.A.F.E. czyli bezpieczeństwa które dla firm Norweskich jest najważniejszym czynnikiem współpracy z firmami z zagranicy.
Maja, Doradca ds. psychologii biznesu – mr@pantarey.org

Michał, Doradca ds. zagranicznych- ms@pantarey.org

 

RePoland – projekt nauki języka norweskiego dla Polonii w Norwegii

Projekt Szkoły Językowej „REPOLAND” jest jednym z elementów programu operacyjnego „NorgePolonia” fundacji Pantarey. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom Polaków w Norwegii stworzyliśmy kursy nauki języka norweskiego na wysokim poziomie i atrakcyjnej cenie dla Polonii norweskiej.

RePoland

Od czerwca 2015 roku Pantarey uruchomiła program nauczania Polaków w Norwegii języka norweskiego na wszystkich poziomach z profesjonalnymi lektorami, absolwentami filologii i lingwistyki a także native speakerami w celu polepszenia komunikacji Polaków ze społecznością norweską w Norwegii. Program nauki języka norweskiego wpisuje się w strategię fundacji organizacji całościowej obsługi realnych potrzeb emigracji polskiej w Norwegii oraz podniesienie jej spójności wewnątrz społeczeństwa norweskiego oraz łączności ze społeczeństwem polskim, tożsamością i kulturą Polski.

Co miesiąc w Szkole REPOLAND powstają nowe grupy studentów z wszystkich większych i mniejszych miejscowości Norwegii od Oslo, Lillehammer, Stavanger, Bergen, Ålesund, Trondheim, Tromsø po mniejsze miejscowości, wyspy ale także z miast w Polsce wśród Polaków zamierzających wyjechać do Norwegii.

Naukę prowadzą wykwalifikowani lektorzy i nativespekarzy. Szczegóły na stronie projektu: www.repoland.pl

 

ReNorge – współpraca między firmami polskimi i norweskimi

Dzięki współpracy z partnerami norweskimi możemy zaproponować szeroką gamę rozwiązań związanych z bezpiecznym zarządzaniem i obsługą kontaktów handlowych rynek norweski w tym: przygotowanie zarządów i kadr kierowniczych, naukę języka norweskiego dla pracowników wyjeżdżających na delegacje pracownicze, marketing i pozycjonowanie marki na rynku zagranicznym.

Pantarey współpracuje ze specjalistami przygotowanymi do prowadzenia rozmów handlowych w języku norweskim z kontrahentami z Norwegii, stale rozrastającą się siecią bezpośrednich kontaktów oraz partnerskimi firmami budowlano-montażowymi w poszczególnych regionach Norwegii, które mogą być partnerami dla polskich firm we wprowadzaniu i montażu polskich produktów, usług i technologii budowlanych w całej Norwegii.

Współpracujemy także z firmami zatrudnienia i szkoleń z norweskich uprawnień budowlanych i jesteśmy kompetentni do przygotowania pod względem kwalifikacji zawodowych i języków pracowników do pracy w projektach realizowanych w Norwegii

Program przewiduje promocję polskich firm na wymagającym rynku norweskim w ramach programów dyplomacji gospodarczej wzmacniającej markę produktów polskich w ramach tradycji norweskich.

Szczegóły na stronie projektu: www.renorge.pl

Translate »