Barnevernet Watch

Witajcie

Fundacją Pantarey otwiera nowy etap działań w prawdziwej ochronie naszych dzieci przed nadużyciami instytucji publicznych w Norwegii ale także w innych krajach.

https://polakpomaga.pl/kampania/konferencja-obwe-o-zabieraniu-polskich-dzieci-w-norwegii?utm_source=index

Już 18 września w ramach wydarzenia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie  „Human Dimension Implementation Meeting” organizujemy konferencję „Autonomia i władztwo rodziny nad swoimi dziećmi w kontaktach z urzędami publicznymi w Europie” na której psychologowie i prawnicy z Polski oraz Norwegii, Danii, Austrii, Niemiec i innych krajów podniosą temat nadużyć i przekraczania swoich uprawnień przez urzędników instytucji takiej jak Barnevernet ale także podobnych instytucji w innych krajach. To wydarzenie na najwyższym poziomie dyplomatycznym gdzie ambasadorowie wszystkich krajów członkowskich OBWE muszą wysłuchać głosu społeczeństwa.

Zródło: OSCE

Problem z nadużyciami urzędniczymi nie jest jedynie problemem Norweskim, to problem całej Europy w tym Polski w której próbuje się zmienić koncepcję władztwa rodzicielskiego na rzecz „opiekuńczości” nad swoimi dziećmi. Dlatego chcemy uświadomić i podnieść ten temat na wyższym poziom ale potrzebujemy waszego zaangażowania i pomocy w tej sprawie.

Zródło: Polsat NEWS

Nasza społeczność i fundacja Pantarey nie jest utrzymywana z żadnych rządowych Polskich czy zagranicznych dotacji i grantów. Polskie MSZ które odmawia pomocy Norweżce Silje Garmo nie udzielając azylu w Polsce ze względu na ekonomiczne interesy z Norwegią czy tym bardziej Fundusze Norweskie nie wspierają nas ani złotówką ani koroną norweską. Także fundusze europejskie Unii Europejskiej nie wspierają nam jednym euro. Nasze działania są oddolne i oparte na zaangażowaniu prawdziwych normalnych ludzi, którzy mają osobiste doświadczenie z Barnevernet i opłacając te działania z własnych zarobionych pieniędzy. Natomiast aby nasze działania mogły być zmocnione i weszły na wyższą skalę potrzebujemy waszego zaangażowania osobistego lub wsparcia finansowego.

Zródło: Telewizja Republika

Dzięki wsparciu będziemy mogli opłacić koszty związane organizacją konferencji, założymy profesjonalną stronę internetową oraz będziemy mogli uruchomić program szkoleń dla rodzin które miały doświadczenie z Barnevernet lub chcą być przygotowane za wczasu, bo nikt się tego nie spodziewa dopóki jego nie zacznie dotyczyć mówiąc że to u kogoś a u mnie nie możliwe bo dobrze wychowuje swoje dzieci. Niestety ale doświadczenie z Barnvernet jest inne i chcemy przestrzec i przygotować rodziny w całej Norwegii a następnie całej Skandynawii do właściwego zachowania się w kontaktach z Barnevernet a także stworzyć fundusz pomocy w najtrudniejszych przypadkach dla osób których nie stać na obronę przez adwokata. Chcemy także przygotować szkolenia dla urzędników Barnevernet i działania uświadamiające ten program samych Norwegom.

Podajem dla tego email na który możecie zgłaszać swoje zaangażowanie do fundacji oraz numery rachunków bankowych fundacji przeznaczone tylko do tego projektu. Co miesiąc od startu projektu będziemy rozliczać się publicznie on-line publikując wyciągi z rachunków bankowych na które będziecie przesyłać darowizny wykazując jakie pieniądze wpłynęły i na co w projekcie zostały one wydane.

Struktura funduszy który tworzymy będzie transparentna gdzie zawsze 80% wpływów będzie przeznaczanych na koszty programowe a 20% na koszty administracyjne fundacji.

Jeżeli możecie zaangażować się osobiście jako wolontariusz wyślijcie swoje zgłoszenie na e-mail: info@pantarey.org a jeżeli nie macie czasu na osobiste zaangażowanie wesprzyjcie nasze działania darowizną na niże podane rachunku w PLN lub EURO (wprowadzimy jeszcze rachunek w NOK) tytułem „na cele statutowe”.

Osoby wspierające nas dołączą do zamkniętego klubu „Przyjaciel Pantarey” gdzie otrzymają dodatkowe nagrody i będą brali udział w wydarzeniach organizowanych w Norwegii i w Polsce.

Jeżeli chcesz, żebyśmy przedstawili problem Barnevernet w ramach tzw. side events wesprzyj organizację osobowo lub finansowo.

Budżet na organizację konferencji to 5000 zł które pokryją koszty tłumaczeń symultanicznych, cateringu dla dyplomatów, nagłośnienia i sprzętu konferencyjnego a także bilety i zakwaterowanie zaproszonych gości zza granicy.

Jeżeli wpłaty przekroczą kwotę budżetu konferencji przeznaczymy je na działania po konferencyjne czyli druk publikacji, stworzenie strony internetowej z materiałami z konferencji, działania szkoleniowe i ochronę prawną poszczególnych przypadków.

Wszystkie wpłaty z zakryciem danych osobowych z wyciągów bankowych upublicznimy dla transparentności i kontroli społecznej. Osoby wyrażające wolę upublicznienia swoich danych osobowych zostaną wymienione na stronach fundacji i w mediach społecznościowych jako „Przyjaciele Pantarey”.

Zapraszamy do współpracy!


Numer konta w PLN: 35 1600 1462 1813 3037 9000 0001

Tytułem: Darowizna na cele statutowe
Kwota: …. PLN
Nazwa odbiorcy: Pantarey Fundacja
Ul.Piękna 24/26 A
00-549 Warszawa

W przypadku opłaty z konta zagranicznego (niepolskiego) banku wprowadzamy dane:
Dla przelewòw zagranicznych SWIFT: PPABPLPK
Numer konta należy poprzedzić „PL” tj.: PL 35 1600 1462 1813 3037 9000 0001


Numer konta w EURO: 24 1600 1462 1813 3037 9000 0005

Tytułem: Darowizna na cele statutowe
Kwota: …. EUR
Nazwa odbiorcy: Pantarey Fundacja
Ul.Piękna 24/26 A
00-549 Warszawa

W przypadku opłaty z konta zagranicznego (niepolskiego)  banku wprowadzamy dane:
Dla przelewòw zagranicznych SWIFT: PPABPLPK
Numer konta należy poprzedzić „PL” tj.: PL 24 1600 1462 1813 3037 9000 0005

Translate »