2017-2019

W ramach działalności statutowej Pantarey prowadzi cztery programy operacyjne przyjęte w strategii fundacji 2017-2019. Programy realizowane są w ramach funduszy własnych.

Work&Study

StudyProgram „Work&Study” skierowany jest dla studentów zainteresowanych praktykami w projektach międzynarodowych oraz karierą zawodową w organizacji pozarządowej. Praktyki w fundacji odbyli już studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoba biorąca udział w programie może rozpocząć praktykę w fundacji na różnych stanowiskach ze względu na swoje kwalifikacje. Student na praktykach uczy się pracy w organizacji pozarządowej w projektach dyplomacji publicznej. Dla najlepszych przewidziane są wyjazdy zagraniczne, praca w projektach fundacji. Studenci mogą wziąć udział w 4 projektach fundacji: RePoland.pl , Geopoliti.org, ReNorge.pl i ReForum.eu Projekt RePoland.pl jest skierowany dla studentów filologii norweskiej i skandynawistyki w ramach którego student może zaliczyć praktyki na studiach i zdobyć praktyczne umiejętności nauki języka norweskiego. Więcej o projekcie: www.repoland.pl Projekt Geopoliti.org jest skierowany dla studentów dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych, historii w ramach którego student może zaliczyć praktyki na studiach i zdobyć praktyczne umiejętności i doświadczenie dziennikarskie. Więcej o projekcie: www.geopoliti.org Projekt ReNorge jest skierowany dla studentów i absolwentów studiów związanych z energetyką, budownictwem a także biznesem i handlem międzynarodowym. Praktyki w projekcie i praca dotyczy promocji polskich firm technologicznych za granicą. Więcej o projekcie: www.renorge.pl Projekt ReForum.eu jest skierowany dla studentów zainteresowanych doświadczeniem w organizacji wydarzeń medialnych, konferencji międzynarodowych i dyplomacji publicznej. Więcej o projekcie: www.reforum.eu

NorgePolonia

Program „NorgePolonia”realizowany jest w Norwegii i składa się z 2 projektów RePoland i ReNorge. W ramach działań programu fundacja przeprowadziła w latach 2014-2015  szereg misji studyjnych w Norwegii. W latach 2015-2016 wprowadzono projekt nauki języka norweskiego RePoland dla Polaków mieszkających w Norwegii oraz projekt ReNorge którego celem jest wsparcie eksportu produktów i usług firm polskich. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom Polaków w Norwegii stworzyliśmy kursy nauki języka norweskiego na wysokim poziomie i w atrakcyjnej cenie dla Polonii norweskiej. Od czerwca 2015 roku Pantarey uruchomiła program nauczania Polaków w Norwegii języka norweskiego na wszystkich poziomach z profesjonalnymi lektorami, absolwentami filologii i lingwistyki a także native speakerami w celu polepszenia komunikacji Polaków ze społecznością norweską w Norwegii. Program nauki języka norweskiego wpisuje się w strategię fundacji organizacji całościowej obsługi realnych potrzeb emigracji polskiej w Norwegii oraz podniesienie jej spójności wewnątrz społeczeństwa norweskiego oraz łączności ze społeczeństwem polskim, tożsamością i kulturą Polski. Co miesiąc w Szkole RePoland  powstają nowe grupy studentów z wszystkich większych i mniejszych miejscowości Norwegii od Oslo, Lillehammer, Stavanger, Bergen, Ålesund, Trondheim, Tromsø po mniejsze miejscowości, wyspy ale także z miast w Polsce wśród Polaków zamierzających wyjechać do Norwegii. Więcej o projekcie RePoland: www.repoland.pl Projekt ReNorge skierowany jest dla mikro, małych i średnich firm zainteresowanych wprowadzeniem swoich produktów i usług na rynek norweski. Fundacja realizuje usługi dla polskich firm w ramach strategii S.A.F.E. czyli bezpieczeństwa które dla firm Norweskich jest najważniejszym czynnikiem współpracy z firmami z zagranicy. S.A.F.E. to Sale (Sprzedaż), Audit (Audyt), Financing (Finansowanie) i Events (Wydarzenia).  Firmy ze względu na swoją wielkość, możliwości, potrzeby mogą wybrać poszczególne narzędzia z przygotowanej przez fundację „skrzynki z narzędziami” i dopasować ofertę dla siebie indywidualnie. Fundacja realizuje usługi w Polsce ale także w Norwegii dzięki przedstawicielstwu w Oslo i w zachodniej Norwegi w Stjørdal. Więcej o projekcie ReNorge: www.renorge.pl

 

Pantarey Diplomatic Hub

7Program „Pantarey Diplomatic Hub” jest platformą współpracy środowiska profesjonalnego z akademickim i biznesowym zainteresowanym polityką zagraniczną Polski.

Jest to platforma komunikacji, wymiany poglądów i myśli na temat polskiej polityki zagranicznej w tym relacjami z sąsiadami Polski i jej najważniejszymi partnerami handlowymi oraz wierzycielami zobowiązań zagranicznych. W ramach „centrum dyplomatycznego” Pantarey aktywuje dyskusję na temat polskiej dyplomacji państwowej i publicznej biorąc pod uwagę zwiększenie handlu zagranicznego i redukcję zobowiązań finansowych Polski za granicą. W ramach programu prowadzone są 2 projekty: Geopoliti.org i ReForum.eu Portal Geopoliti.org służy komunikacji on-line a ReForum.eu jest formułą spotkań w ramach corocznych konferencji w ramach których prowadzone są dyskusje na temat zmian zachodzących w Europie i Świecie oraz perspektywie i miejscu Polski w zmieniającym się Świecie. Więcej o projekcie Geopoliti.org: www.geopoliti.org Więcej o projekcie ReForum.eu: www.reforum.eu.

Asy z Klasy

muzykaProgram „Asy z Klasy” jest skierowany do utalentowanej młodzieży polskiej. Program polega na wspieraniu rozwoju osobistego, społecznego i nabywania praktycznych umiejętności pozwalających usamodzielnić się młodzieży finansowo i rozwinąć swoje pasje w pracę zawodową.  Program obejmuje wsparcie finansowe, organizacyjne i edukacyjne dla młodzieży zainteresowanej odkryciem i rozwojem swoich talentów.

Translate »